Kontaktinformation

Uppsala Stadsmission
Kungsängstorg 2
753 19 Uppsala

Reception
Helena De Giorgio
Tel: 018-56 40 21
reception@uppsalastadsmission.se

Har du synpunkter?
Maila: synpunkter@uppsalastadsmission.se

ÖPPET MÅN-FRE 09.00-16.00

FÖLJ OSS

Har du frågor eller en förfrågan?

Tveka inte att kontakta oss! Vi svarar så snabbt vi kan på ert meddelande. Kontakta oss antingen genom kontaktuppgifterna åt vänster, eller fyll i kontaktformuläret nedan.


Uppsala Stadsmission
Kansliet

Kungsänsgtorg 2 (kansli)
Margaretha S Paras
Direktor
Tel: 018-56 40 15
Mobil: 070-565 30 97
margaretha.s.paras@uppsalastadsmission.se

Ewa Johansson
Insamlingsansvarig
Tel: 018-56 40 19
Mobil: 070-303 10 09
ewa.johansson@uppsalastadsmission.se

Matilde Hardt
Kommunikatör
Tel: 018-56 40 84
Mobil: 076-815 85 51
matilde.hardt@uppsalastadsmission.se

Lisa Pettersson
Volontärsamordnare
Tel: 018-56 40 17
Mobil: 070-358 56 54
lisa.pettersson@uppsalastadsmission.se

Karin Thornberg Arvidsson
Controller Tel: 018-56 40 43
Mobil: 070-257 71 46
karin.t.arvidsson@uppsalastadsmission.se

Emma Gustafsson
Redovisningsekonom
Tel: 018-56 40 81,
Mobil: 070-268 37 65
emma.gustafsson@uppsalastadsmission.se

Michael Liliequist
Diakoniassistent
Mobil: 072-221 47 74
michael.liliequist@uppsalastadsmission.se


Crossroads

Seminariegatan 32 Tel: 072-222 08 80 Kristina Göranzon Föreståndare Mobil: 076-145 80 10 kristina.goranzon@uppsalastadsmission.se

Fadderhem

Kålsängsgränd 9
fadderhem@uppsalastadsmission.se

Hassan Hudajev
Projektledare
Tel: 072-450 96 10
hassan.hudajev@uppsalastadsmission.se

Kijan Karimi
Jurist
Tel: 072-323 17 05
kijan.karimi@uppsalastadsmission.se

Lisa Pettersson
Volontärsamordnare
Tel: 070-358 56 54
lisa.pettersson@uppsalastadsmission.se

Emma Fahlström
Vägledare
Tel: 072-231 87 02
emma.fahlstrom@uppsalastadsmission.se

Parwiz Samadi (pratar dari)
Vägledare
Tel: 072-5217449
parwiz.samadi@uppsalastadsmission.se

Sissie Keisala
Administration
Tel: 072-239 63 64
sissie.keisala@uppsalastadsmission.se


Hantverksslussen

Seminariegatan 30 F 752 28 Uppsala
Dirk Kehr Föreståndare
Mobil: 070- 247 04 74 dirk.kehr@uppsalastadsmission.se

Christian Hanéll Handledare Tel: 018-56 40 23 christian.hanell@uppsalastadsmission.se

Mauro Guglietti Handledare Tel: 018-56 40 23 Mobil: 072-5004949 mauro.guglietti@uppsalastadsmission.se

Öppenvårdsbehandling
Seminariegatan 30 F

Emilia Dahlström Case manager
Tel: 0724-512087
emilia.dahlstrom@uppsalastadsmission.se


Kvinnobyrån

Kungsängstorg 2, plan 6. portkod: 1980 Tel: 018–56 40 25 kvinnobyran@uppsalastadsmission.se
Karolina Carlén Föreståndare
Tel: 018–56 40 25 Mobil: 073-397 60 30
karolina.carlen@uppsalastadsmission.se


 

Mikaelsgården

Skolgatan 24 753 32 Uppsala Tel: 018-56 40 36 mikaelsgarden@uppsalastadsmission.se

Carola Matilainen Föreståndare
Tel: 018-56 40 37 Mobil: 073-075 37 57 carola.matilainen@uppsalastadsmission.se

Elina Skantz
Husmor
Tel: 073-076 45 21 husmor@uppsalastadsmission.se


Soppmässan

Mikaelskyrkan Skolgatan 26 Uppsala
Tel: 018-56 40 36


Second hand

Uppsala Stadsmission Gåvomottagning

Seminariegatan 30 G 752 28 Uppsala Tel: 070-560 05 32 gavomottagning@uppsalastadsmission.se Anki Ax Lager- och insamlingsansvarig Tel: 070-556 77 40 anki.ax@uppsalastadsmission.se

Stadsmissionens Second Hand, Fyrisvall

Fyrisvallsgatan 11 752 28 Uppsala Tel: 018-56 40 80 fyrisvallsecondhand@uppsalastadsmission.se  Linda Hanell Butiksansvarig på Second Hand i Gränby Tel: 070-279 60 10 linda.hanell@uppsalastadsmission.se

Stadsmissionens Second Hand, Gottsunda

Gottsunda Centrum Valthornsvägen 1C 756 50 Uppsala Tel: 018-56 40 83 gottsundasecondhand@uppsalastadsmission.se Alexandra Bankander Butiksansvarig på Second Hand i Gottsunda Tel: 070-200 84 35
alexandra.bankander@uppsalastadsmission.se

Stadsmissionens Second Hand, Gränby

Gränbystaden Marknadsgatan 1 754 60 Uppsala Tel: 076-822 62 51 granbysecondhand@uppsalastadsmission.se
Linda Hanell Butiksansvarig på Second Hand i Gränby Tel: 070-279 60 10 linda.hanell@uppsalastadsmission.se

Ja, jag vill prenumerera på Uppsala Stadsmissions nyhetsbrev!

!
!
Something went wrong. Please check your entries and try again.

Behövs just nu

AKRYLFÄRG, PAPPER OCH STAFFLIER

Vi behöver akrylfärg, penslar, papper, dukar och stafflier till vår öppna verksamhet för hemlösa och socialt utsatta. Ring till Mikaelsgården på 018-56 40 36

PINGISRACKET, BOLL OCH NÄT

Vi behöver pingisracket, boll och nät till vårt boende för ensamkommande barn och unga.

PÄRLOR OCH TRÅDAR

Vi vill gärna ha material för att tillverka smycken på Crossroads. Har du pärlor, kulor eller liknande som du kan ge bort? Ring till Crossroads på 073-612 74 63

Språk »